BLOG YAZISI

Enerji Veren Kahvaltılar

kahvaltı

enerji-veren-kahvaltilardummy image

Özellikle kış aylarında yatağımızdan kalkmak, güne enerji ile başlamak daha zor. Bizi tüm gün ayakta tutacak öğün olan kahvaltıda ne yediğimiz çok önemli. Kahvaltılarınıza hem fark yaratacak hem de size tüm gün enerji sağlayacak önerilerimiz var.

Kendinize granola hazırlayın. Marketlerde olan granola barların içindeki şeker ve malzeme bakımından besin değerleri oldukça düşük. Evinizdeki malzemeler ile granola bar yapmanız mümkün. Aynı malzemeleri bar haline getirmeden fırınlarsanız sütün içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Elma, armut, tarçın, bal, pekmez ve yulaf. Hepsini karıştırın ve fırına atın!

Yulafın tadını sevmeyenlere özel bir önerimiz var. Sütün içinde 5 dakika pişirip bal ya da tarçın ile tatlandırdığınız yulaf karışımına istediğiniz malzemeleri ekleyip hem doyurucu hem de besleyici bir öğün yaratmanız mümkün.

Mevsim meyvelerine kahvaltıda yer verin. Pratik bir kahvaltı hazırlamak isteyenler de yoğurt ve besleyici chia tohumunu karıştırıp içine dilediği meyveleri katabilir.

Hem pankek yiyelim hem de enerjimizi kaybetmeyelim diyorsanız da un yerine yulaf unu, şeker yerine muz ezmesi kullanarak besleyici ve lezzetli pankekler yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK RESTORAN LİSTELERİ