BLOG YAZISI

Yılbaşı Gecesi İçin En Çok Merak Edilen 5 Tatlı

yılbaşı tatlıları

yilbasi-gecesi-icin-merak-edilen-bes-tatlidummy image

Yılbaşı sofrası tatlısız olmaz dedik ve bu yılın en çok aratılan, en çok okunan tatlılarını sıraladık.

Evdeki malzemelerle kolayca yapılabilecek krep, pratikliği ve lezzetiyle ilk sırada yer alıyor. İçini tercih ettiğiniz malzemeler ile doldurup tüketebileceğiniz krep, sunum biçimiyle de farklılaşmaya oldukça müsait.

Çayın, kahvenin hatta tüm sıcak içeceklerin yanına pek yakışan ıslak kek, listede ikinci sırada. Islak kekin tarifine birebir uyulduğunda mutfağınızdan pastane kokuları gelmesi mümkün!

Üçüncü sırada ise kurabiyeler yer alıyor. Yılbaşı yaklaşırken meşhur tarçınlı kurabiyenin tarifini arayanlar da çok nasıl süsleneceğini arayanlar da. Tercihen ceviz, fındık ekleyip kurabiyenizin lezzetini artırabilir ya da kesme kalıplarını kullanarak harika şekiller ortaya çıkarabilirsiniz.

Yılbaşı sofrasının çeşitliliğinden olsa gerek tatlı olarak hafif bir tat arayanlar ise en çok Kıbrıs tatlısını aratmış bu sene. Kıbrıs'a özgü pratik ve lezzetli olan bu tatlıyı bir gün önceden yapıp buzdolabında bekletirseniz tadına doyum olmaz.

Son olarak beşinci sırada ise magnolia var. Kafelerin menülerine hızlı bir giriş yapan magnolia'yı birden fazla sunum şekli ile görmüşüzdür. Küçük kavanozlarda, tabakta hatta kâsede. Genelde çilek ile yapılan bu tatlıyı, mevsim meyvelerine de uyarlamanız mümkün. Hafifliği ve lezzetiyle yılbaşı sofranızda güzel bir kapanış yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK RESTORAN LİSTELERİ