BLOG YAZILARI

Bodrum'un En Ünlü Balıkçıları

Bodrum Bodrum

bodrum-un-en-unlu-balikcilari

Mavi kapılı beyaz taş evleri, sıcak iklimi ve cana yakın insanları ile her zaman yazı ve huzuru çağrıştıran Bodrum, Türkiye'nin en popüler tatil yerlerinin başında gelir. Masmavi suları ile kendine hayran bırakan Bodrum'da güneşin batışını izleyerek huzur bulmak, keyifli bir akşam geçirmek mümkün. İşte sevdiklerinizle güzel bir akşam geçireceğiniz, lezzetli yemeklere doyacağınız Bodrum'un en ünlü balıkçıları:

Orfoz (4 inci)

Bodrum'un hatta Türkiye'nin en başarılı deniz ürünleri restoranları arasında yer alan Orfoz, sadece Bodrum sularında çıkan deniz ürünlerini yemeklerinde kullanıyor. Sabahın erken saatlerinde denizden çıkarılan denizkestanesi, tarak, midye, ahtapot asla dondurulmadan gün içinde hazırlanıp konuklara sunuluyor.

Bodrum Balıkçısı (3 inci)

Mandarin Oriental'ın içinde yer alan Bodrum Balıkçısı, yerel, mevsiminde ve kalitesine güvendikleri ürünlerle hazırladıkları mezeleri, balık ve deniz ürünleriyle tanınıyor. Yerelliğe karşılık mutfaktaki yenilikçi bakış açısı, servis kalitesi ile Bodrum Balıkçısı, Cennet Koyu gibi özel bir manzaraya da sahip.

Gemibaşı (2 inci)

Bodrum'un en köklü balık lokantalarından biri olan Gemibaşı, Bodrum Marina'nın karşısında yer alıyor. Bir zamanlar tersane çalışanlarının, kaptanların buluşma noktası olan Gemibaşı'na hem turistlerin hem de Bodrumluların her daim ilgisi yoğun. Özellikle yaz döneminde rezervasyon yaptırmadan yer bulmak zor olabiliyor.

Memedof (2 inci)

2007 yılında bir aile işletmesi olarak açılan Memedof, deniz kenarındaki konumu, servis anlayışı ve sunduğu yemeklerle esaslı bir müdavim kitlesine sahip. Memedof'un balık ve deniz ürünleri dolabı her daim çok çeşitli. Deniz mahsullü pazı dolma ve kremalı ahtapot, restoranın favori yemekleri arasında yer alıyor.

Miam (2 İnci)

Deniz kıyısındaki Miam, beyaz örtülü masaları ve zengin menüsü ile Bodrum'un sevilen deniz ürünleri restoranlarından biri. Bahçesinde bulunan heybetli kauçuk ağacı ve esintili Bodrum havasına eşlik eden kaliteli müzikleri de konuklar tarafından oldukça beğeniliyor.

Atılay Balık (1 İnci)

1994 yılından bu yana Türkbükü'nde hizmet veren Atılay Balık, mezeleri, ara sıcak deniz ürünleri ve yerel üreticilerden satın aldıkları malzemelerle hazırladıkları yemekleri ile ünlü. Mekân özellikle tescilini aldıkları ‘levrek lokum' ile de adından oldukça söz ettiriyor.

Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan Bodrum'un gündüz mavi sularında yüzüp, akşam yerel ve lezzetli deniz ürünlerinin tadına bakabilir; uğruna şarkılar ve şiirler yazılmış bu romantik beldenin tadını en güzel şekilde çıkartabilirsiniz.