BLOG YAZILARI

En İyisini Bodrum'da Yiyebileceğiniz 10 Lezzet

Lezzet Noktası

en-iyisini-bodrumda-yiyebileceginiz-10-lezzet

Bodrum'u sadece tatil mekânı olarak düşünürseniz yanılırsınız. Yöreye özgü birbirinden lezzetli yemeklerle bir an önce tanışın deriz. İşte Bodrum'un en iyi restoranları ve tadına doyulmaz lezzetleri.

Cıngıloğlu

Bodrum'da hayat özenle hazırlanmış bir kahvaltı sofrası ile başlar. Gurme Şarküteri ve cafe olarak hizmet veren Cıngıloğlu'nun peynir ve zeytin çeşitlerini mutlaka tatmalısınız.

Ekşi Maya

Adından da anlaşılacağı gibi, Bodrum'un gerçek ekşi mayalı ekmek yapan fırını. Hatta Cıngıloğlu'ndan aldığınız şarküteri ürünlerinin yanına Ekşi Maya'nın ekmeklerini katık yapın ve Bodrum'un deniz manzarasına doğru kahvaltı etmenin tadını çıkarın.

Balıkçı Hamdi

Bodrum'da olunur da balık yenmez mi? Ege'nin en güzel balıklarını bulabileceğiniz bir mekân: Balıkçı Hamdi. Balıkçı Hamdi'nin balıkları her daim taze. Meyhaneler sokağının başında bulunan Balıkçı Hamdi'de özellikle barbun yemenizi tavsiye ederiz.

Bodrum'un Mezecisi

Acılı çam fıstıklı ıspanak, kremalı patlıcan, çerkez tavuğu, kuru cacık. Biz saymalara doyamayız, siz de yemelere. Bitez'de bulunan Bodrum'un Mezecisi, adının hakkını verircesine meşhur. Bir kere giderseniz yeniden orada olmak isteyeceksiniz.

Büber

Bitez'den devam edelim. Büber, Bitez'in en özel lezzetlerinden birini yapıyor: Edirne Tava Ciğeri. Küçük ve samimi ortamların takipçisiyseniz Büber vazgeçilmeniz olacak.

Gündoğan Gözleme Evi

İşte bir sayfiye yeri klasiği. Elbette gözleme. Yaz, kış en kolay yenen, doyurucu ve lezzetiyle yemek tercihlerinin başında yer alan gözlemenin en başarılarından biri burada. Pazar yerinin girişinde bulunan Gündoğan Gözleme Evi otlu gözlemesi ile ünlü.

Ege'nin lezzetleri saymakla bitmez. Çeşit çeşit otları, zeytinleri, hafif tatlıları, şarküteri ürünleri ve hepsinin tadına bakmanız için sizi bekleyen gurme mekânlarıyla Bodrum adeta bir lezzet durağı. Bodrum'da yaşıyor ya da yolunuzu Bodrum'a düşürüyorsanız bizim önerimiz olan lezzet duraklarını mutlaka uğrayın. Şimdiden afiyet olsun!