BLOG YAZILARI

İstanbul’da Manzarasıyla Göz Dolduran Restoranlar

İstanbul Restoran

istanbulda-manzarasiyla-goz-dolduran-restoranlar

‘’Sadece karnım değil gözüm de doysun.’’ diyenler için İstanbul’da manzaraya karşı leziz yemekler yiyebileceğiniz restoranları sıraladık.

Mikla

Dekorasyonundaki estetik bütünlüğü, servis kalitesi ve İstanbul’un görkeminin hissedildiği Tarihi Yarımada, Marmara Denizi, Boğaz manzarası Mikla’yı ayrıcalıklı kılan özelliklerden. Uluslararası standartlardaki benzeri restoranların kriterlerine sahip olan Mikla, dünya genelinde gastronomi alanında uzmanlaşmış 1000 üyenin seçtiği, 2018 The World’s 50 Best Restaurants / Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesinde de 44’üncü sırada yer alıyor.

Lacivert

İşte denizle iç içe bir restoran. Yaklaşık 20 yıl kadar önce açılan Lacivert, İstanbul’un manzara ve iyi yemeğin bir arada telaffuz edilebildiği restoranları arasında. Akdeniz mutfağına özgün lezzetler sunan, deniz ürünleri ağırlıklı restoranın mutfağının başında şef Hüseyin Ceylan var. Şefin yenilikçi bakış açısı ile hazırladığı menü, mevsimlere göre değişiklik gösteriyor. Türkiye’nin dört bir yanından toplanan peynirler başta olmak üzere, yerel ürünlerin yer aldığı pazar brunch’ları da mekânın vazgeçilmezleri arasında.

Vogue

20 yılı geride bırakan, sadece Beşiktaş Akaretler’in değil, İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan Vogue için ‘Bir İstanbul klasiği’ demek mümkün. Öğlen ve akşam servisinde misafirlerini ağırlayan mekân, sade ve yalın bir anlayışla manzaranın önüne geçmeyecek şekilde tasarlanmış. Akdeniz ve Türk mutfağı ağırlıklı bir menüsü var. Kömür ateşinde ızgaraları en sevilen yemekler arasında. Ayrıca son yılların trendi, oldukça kapsamlı bir sushi menüleri de bulunuyor.

Les Ambassadeurs

Sadece Bebek’in değil İstanbul’un en güzel noktalarından birinde yer alıyor Les Ambassadeurs. Üst katında ise Bebek Otel var. Dünya mutfaklarından yemeklerin yer aldığı menüsü yıllardır başarı çizgisini koruyor. Dekorasyonu ise şık ve rahat bir yemek ortamı sunuyor.