BLOG YAZILARI

İstanbul’da Yemek ve Eğlencenin Bir Arada Olduğu Restoranlar

Müzikli Restoranlar

istanbulda-yemek-ve-eglencenin-bir-arada-oldugu-restoranlar

Birbirinden lezzetli yemeklere kaliteli canlı müziğin eşlik ettiği mekânlar şehre bambaşka bir çehre sunuyor. Yaklaşan bahar mevsimiyle birlikte hem menüleri hem de müzik programları değişiyor.

Frankie

Kaya Demirer’in 2012 yılında açtığı Frankie, İstanbul yeme-içme dünyasının, iyi müzik ve iyi yemeğin birlikte sunulduğu az sayıdaki mekânından biri. Bu yıl mutfağın başına şef Melih Demirel geldi. Akdeniz ve Ege başta olmak üzere İstanbul mutfağına özgü yemekleri yorumlayan Melih şefin yeni menüsünde, ilik suyuna Malkara mercimek çorba, ev yapımı füme lakerda, lor dondurması ile hazırlanan Frankie’nin baklavası gibi hem yaratıcılığı hem de lezzetiyle fark yaratan yemekler var.

People

Bir zamanların yemekli gazino anlayışının günümüze uyarlanmasıyla ortaya çıkan People, 2017 yılında Jupiter Group tarafından Ceylan Inter Continental Oteli’nin girişinde açıldı. Neo klasik bir anlayışla dekore edilmiş şık bir mekân. People’da Akdeniz ve Türk mutfağı ağırlıklı yemeklerden oluşan fiks menü uygulaması var. Porsiyonlar çok büyük. Her akşam farklı bir sanatçı sahne alıyor. Program yemeklerin sonuna doğru, saat 22.30 gibi başlıyor.

Ulus 29

Yurt dışında örneklerine sıkça rastlanabilecek olan gece kulübü restoranlarının Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden. Mekânın iç alanı ve bahçeye açılan terası, partilerin en keyifli geçtiği yerlerden biri. Menüyü hazırlayan başarılı şef Mert Şeran.

Yenilikçi yorumların yanında Anadolu mutfaklarının klasiklerinin de yer aldığı menüde, akşam eğlencelerinin popüler yemeklerinden biri haline gelen sushi de mevcut.

Glens İstanbul

Nish Palas İstanbul’un giriş katında açılan Glens’in menüsü Akdeniz ve İtalyan mutfaklarının dengeli harmanıyla hazırlanırken sağlıklı yaşama trendinin iyi örnekleri de menüdeki yerini almış. Dekorasyonundaki estetik bütünlük, bulunduğu caddenin canlılığına paralel kalitede.

Hazine Cihangir

Cihangir’in en hareketli ve eğlenceli mekânlarından biri. İyi yemek ve canlı müziğin bir arada olduğu restoran her gün açık. Canlı performanslarıyla ilgi topluyor. Tüm gün devam eden yemek servisi var. Menüde Akdeniz mutfağından örnekler bulmak mümkün.

Any

Arnavutköy’ün hareketli noktalarından biri olan Any, adeta mahallelinin buluşma noktası. Her gün akşamüstü 16.00’ya kadar kahvaltı servisi devam ediyor. Bunun yanı sıra menüde salatalar, ızgara çeşitleri, makarna ve pizzalar da yer alıyor. Morel mantarlı hamburger ve buffalo wings müdavimlerinin favorisi.

Esnaf Maslak

Esnaf’ın nefis manzarasında Belgrad Ormanı bulunuyor. Mutfağı ise deneyimli şef Mehmet Ali Çelik’in yönetiminde. Tahinin Urfa’dan, zeytinyağının Ayvalık’tan getirildiği restoranın mezeleri yuvarlak bir tepsinin içinde küçük kâselerde servis ediliyor. Ana yemekler ise bonfileden günün balığına, kokoreçten köfteye kadar zengin çeşitliliğe sahip.

Martinez

Akmerkez’in içinde yer alan Martinez’in Akdeniz ve Uzak Doğu esintili bir mutfağı var. Lezzet çıtası yüksek olan yemeklerine şık dekorasyonu ve servis kalitesi başarılı bir şekilde eşlik ediyor. Günün her saati ama özellikle de akşam iş çıkışı uğramak için isabetli bir restoran. Ekibin ilgisi, mekânın canlılığı ve müzikler iyi çizgide.