BLOG YAZILARI

İzledikten Sonra Yemek Yapma İsteği Uyandıracak 5 Film

Film

izledikten-sonra-yemek-yapma-istegi-uyandiracak-5-film

Sinemanın tartışmasız bir büyüsü var. İzlediğimiz her film bizleri farklı bir motivasyona sürüklüyor. İşte yemek ve mutfak tutkunlarının motivasyonlarını artıracak, karnını acıktıracak ve soluğu mutfakta almasını sağlayacak 5 film önerisi

Burnt-Çok Pişmiş

ABD yapımı komedi-drama filmi. Adam Jones Paris'te 2 Michelin yıldızlı bir restoran yönetmiş çok usta bir şeftir. Ancak sorumsuz özelliklere ve uyuşturucu bağımlılığına sahiptir. Bu nedenle de restoranını kaybeder. Kariyerine yeniden başlamak ve başarılı olmak için yeni bir ekip kurar. Film, Adams’ın eski parlak günlerine dönme hikayesini anlatıyor.

Soul Kitchen

Bir Fatih Akın filmi. Batmak üzere olan restoranını işe aldığı muhteşem şef sayesinde kurtaran Zinos’un öyküsü. Filmin müzikleri de, konusu ve işleyişi de oldukça keyifli.

Chocolat

Bir mutfak ve sinema listesi yapıyorsak Chocolat’tan bahsetmemek olmaz. Başrolünde Juliette Binoche ve Johnny Depp gibi yıldız oyuncuların rol aldığı film, bir Fransız kasabasında açılan çikolata dükkanının kasabanın çehresini pozitif anlamda nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Filmi izlemeye başlamadan önce çikolataları yanı başınıza almayı unutmayın.

The Chef

Başrolde usta oyuncu Jean Reno. Yemek yapmanın inceliklerini mizahi bir dille birleştiren film, mutfakta usta çırak ilişkisinin önemine de vurgu yapıyor.

Aşçı Fare

Ramy adındaki bir fare, imkansız olmasına rağmen büyük bir aşçı olma hayalleri kurar. Eşsiz bir Fransız restoranında istenmeyen bir misafir olmasına rağmen yemek yapmaya başlar ve olaylar gelişir. Israrla izlemenizi tavsiye ederiz.