BLOG YAZILARI

İzmir’in geleneksel lezzetlerini keşfedebileceğiniz dört incili restoranlar

Yerel ürünler, geleneksel tarifler ve unutulmaz lezzetler...

izmir-in-geleneksel-lezzetlerini-kesfedebileceginiz-dort-incili-restoranlar

Tarihi boyunca sahip olduğu kozmopolit yapıyı rafine bir kültürel zenginliğe çevirmeyi başaran İzmir, coğrafyaya hakim olan yeme-içme alışkanlıkları ile de bu yolda ilerlemeye devam ediyor. İşte İzmir’de geleneksel tarifleri en başarılı şekilde tadabileceğiniz dört incili restoranlar!

Hiç Lokanta

Urla Sanat Sokağı’nda restore edilen tarihi bir taş binada açılan Hiç Lokanta, dekorasyonundan seramik sofra takımlarına, yemeklerden içeceklerine kadar kurucusu Duygu Özarsan Elekdar’ın tasarım anlayışını yansıtıyor. Şef Ekin Can Kün’le birlikte kurguladıkları menü mevsimlere göre yenileniyor. Sakız enginarlı Urla long peyniri, isli hardal, patates, mücveri eşliğinde ev yapımı dana-kuzu sosis, isli etli Bergama tulumu soslu taze makarna, enginar sorbeli sakız enginarı brulee, zeytinyağı ve tuzlu çikolata ‘toprağımız’ gibi yaratıcı olduğu kadar lezzet çıtası yüksek tabaklar var. Adres: Yeni Mahallesi Zafer Caddesi Sanat Sokağı No: 52 Urla İzmir.

İsabey Bağ Evi

İsabey Bağevi, Menderes’te Sevilen bağlarının ve 350 yıllık çınar ağacının gölgesinde doğayla iç içe geniş avlulu iki katlı taş bir binada yer alıyor. Şarap ve yemek eşleşmesine uyumlu tabakların sunulduğu restoranda Ege mutfağı ağırlıklı menü altı haftada bir değişiyor. Salatalar ve zeytinyağlıların yanı sıra et ve peynir tabakları, kuzu kafes, majestik steak, süt dana pirzola gibi ızgara etler, hamburger ve somon levrek gibi balık çeşitlerini menüde her zaman bulmak mümkün. Markanın ve restoranın sahipleri üçüncü kuşak Enis ve Murat Güner’in gastronomi kültürüne katkıları büyük. Adres: Gölcükler Mahallesi, 901. Sokak İstasyon Mevkii No: 38 Menderes İzmir.