BLOG YAZILARI

Konseptleri ve Lezzetleriyle Öne Çıkan İstanbul’un Kafeleri

İstanbul Kafe

konseptleri-ve-lezzetleriyle-one-cikan-istanbulun-kafeleri

İstanbul’da bulunan, kahvaltısı enfes, kahveleri ünlü, lezzetleri tam kıvamında olan kafeleri bir araya getirdik.

Aşşk Kahve

14 şubat’a yakışır bir kafe ile başlayalım. Boğaza nazır Aşşk Kahve, romantik bir konsepte sahip. Aynı zamanda boğaz kenarında kahvaltı keyfi için de iyi bir seçenek.

Bebek Kahve

Balıkçı kahvesi olarak açılan Bebek Kahve, günümüzde kahvaltıdan akşam üzerine kadar servis veren bir yer. Tam 65 yıldır müdavimlerine hizmet veriyor. Tahta masalarda, güzel bir manzaraya karşı sohbetinizi demlemek istiyorsanız Bebek kahve iyi bir seçim olacaktır.

Çukurcuma 49

Antikacılarla meşhur Çukurcuma’da bulunan mekânın, kahvaltısı, pizzası ve haşhaşlı cevizli çöreği çok beğeniliyor. Loş ışıklı, otantik ortamları sevenler bu mekânı çok beğenecektir. Özellikle pizzalarını denemenizi tavsiye ederiz.

Minoa

Akaretler’de bulunan Minoa, kitapevi-kafe türünün en güzel örneklerinden. Büyüleyici bir atmosferi var. Yemekleri de hayli başarılı. Özellikle mevsim meyveli brownie’sinin tadılması tavsiye olunur.

Molka

Sarıyer’de kahvaltı için bir mekân arayışındaysanız, Molka sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Keyifli bir kahvaltı için tercih edilebilir. Küçük ve samimi bir atmosfere sahip.

Sırçacı 14

Sırçacı 14, Yeniköy’ün gözde kafelerinden. Pizzaları, ev yapımı tatlıları ve doğum günü kutlamalarıyla ünlü. Kendine has ve keyifli bir sunum deneyimi yaşatan Sırçacı 14, sadece damak tadına değil göz zevkine de hitap ediyor.