BLOG YAZILARI

''Pizzanın İyisi Nerede?'' Sorusuna Cevap: İstanbul'un Pizzacıları

Pizza

pizzanin-iyisi-nerede-sorusuna-cevap-istanbulun-pizzacilari

İtalya’nın dünyaya sunduğu pizza, hepimizin vazgeçilmezi. Günümüzde de yüzlerce malzeme ve farklı hamur çeşitleriyle zenginleştirilmiş bir lezzet olan pizzanın, glütensiz ve vejetaryen seçeneklerinden etlisine, peynirlisinden bol şarküteri ürünleriyle hazırlanmış olanlarına kadar hepsinin en lezizini bulabileceğiniz yerler var. Buyursunlar;

400 Derece Pizza

Birçok çeşidin yanı sıra imza pizzaları olan bonfileli 400 derece pizza denenmeli. Üstelik web sitesinden kendi pizzanızı yaratabilirsiniz.

Cortiletto Pizzeria

Pizzaların hamurunda İtalya’dan getirdikleri un ve üç günlük mayalanma yöntemi kullanılıyor. Cortiletto’nun pizzalarının en büyük özelliği kullandıkları peynirler. Suda mozarella, manda ve inek burratalar özel olarak yaptırılıyor.

Eataly

İstanbul’da en lezzetli pizza yiyebileceğiniz yerlerden birisi. Eataly’de pizzalar odun ateşinde pişiriliyor. Menüde yer alan margherita pizzaların çeşidi artırıldı. Domates sosu, günlük üretilen mozarella peyniri, fesleğen, sızma zeytinyağı, siyah zeytin, taze kekik, kestane mantarı, yine günlük olarak üretilen burrata peyniri, pesto sos, kestane mantarı ve ev yapımı stracciatella peyniri Eataly pizzalarının temel malzemelerini oluşturuyor.

Metre Pizza

Metre ile pizza servis eden mekân, hamurunu, kenarları kalın ortasını ince Napoli tarzı hazırlıyor.

Miss Pizza

Nefis ince hamuruyla pişen tüm seçenekleri, özellikle de pizza roka ve pizza bresaola çok başarılı. Şişhane’de yer alan dükkânları da aynı istikrarda.

Olivia’s Pizzeria

Geleneksel tarifleri ve doğal malzemeleri pizzasında görmek isteyenler için ideal.

Pizzeria Pera

Sokak arasında kalmış olsa da İstanbul’un en keyifli pizza mekânlarından biri.