BLOG YAZILARI

"Şefin Elinden Olsun" Diyenler Toplanın. İşte İzmir'in En Ünlü 2 Şef Restoranı

Şef, İzmir

sefin-elinden-olsun-diyenler-toplanin-iste-izmir-in-en-unlu-2-sef-restorani

Mutfak şefinin mutfağa bakış açısını yansıttığı ve şefin deneyimini her tabakta ayrı ayrı hissettiğiniz restoranlara ilgi büyük. Biz de sizler için bu yazımızda güzel İzmir'in gidilesi 2 şef restoranını tanıttık.

Yek Alaçatı (3 İnci)

Türkiye'nin yaratıcı şeflerinden biri olan Şef Kemal Demirasal, Alaçatı'ya tepeden bakan bir noktada açtığı Yek adlı restoranında, deniz ürünleri ve sebze ağırlıklı malzemelerle Ege mutfağını yorumluyor. Birçok iyi şef gibi o da sürekli yeni lezzetler deneyip misafirlerini mutlu etmeyi önemseyenlerden. Ortaya atıştırmalıkların öne çıktığı menüde keçi peynirli kabak çiçeği, mavi kuyruk karides, humus sucuk, şarap soslu midye, deniz ürünlü taze makarna gibi lezzet çıtası yüksek yemekler var.

Agrilia (3 inci)

Alaçatı'nın ilk restoranı olma özelliğine sahip olan Agrilia, 1996 yılında Leyla Figen tarafından açıldı. O günden bu yana lokasyonunu birçok kez değiştirse de 2016 Nisan ayından itibaren Alavya Hotel içinde yer alıyor. Agrilia'nın şimdiki sahibi ve şefi Melih Tekşen, yerel ve mevsimsel ürünleri kullanarak Türk ve dünya mutfaklarından yemekler hazırlıyor. Restoranın fiyat-kalite dengesi başarılı.

Türk ve dünya mutfağının en iyi ürünlerini bir arada bulabileceğiniz bu restoranların yemekleri damaklarınıza özel tatlar eklerken, şık ortamları ve ambiyanslarıyla hafızalarınıza güzel anlar da ekleyecek.