BLOG YAZILARI

Ustasından Köfte Yemek İsteyenlerin Mutlaka Uğraması Gereken İstanbul'un Köftecileri

Köfte

ustasindan-kofte-yemek-isteyenlerin-mutlaka-ugramasi-gereken-istanbulun-koftecileri

Türk mutfağının en çok sevilen yemeklerinden biri köfte. Sofrada hem ana yemek, hem yardımcı, hem ekmek arası, hem porsiyon, her şekilde tüketilen köfteyi lokantada yemenin keyfi de bir başka. Lezzetinden hiç şaşmadan uzun yıllardır hizmet veren meşhur İstanbul köftecilerini sizler için sıraladık.

Dilek Köfte

Burgaz Ada’ya yolunuz düşerse bu köfteyi mutlaka denemelisiniz. Erdal Bey’in el ürünü köfte ve kokoreçleri eskiden arabada satılırdı. Yaklaşık 7 yıldır dükkânında hizmet veriyor. Fiyatlar da her bütçeye uygun.

Köfteci Arnavut

Fatih’te bulunan mekâna girer girmez evinize girmiş gibi hissedeceksiniz. Ev sıcaklığında bir servisle geleneksel Arnavut köftesi yemek isteyenler için doğru adres. Kare şeklindeki köftelerinin ve piyazının lezzeti dillere destan.

Köfteci Odabaşlar

Balkan tarzı yumuşak köftenin son yıllarda adından en çok söz ettiren temsilcisi. Beykoz Soğuksu mahallesindeki dükkân, müdavimlerine hizmet veriyor adeta. İkinci dükkân Kavacık’ta. Salaş, sadece köfte severlerin tercihi mekânda, köfteyle birlikte süzme mercimek çorbası ve tahinli Hayrabolu tatlısının da çok lezzetli olduğunu ekleyelim.

Meşhur Filibe Köftecisi

İstanbul’un 100 yaşını geçmiş işletmelerinden. Bulgaristan’ın meşhur Filibe köftesini İstanbul’da hakkıyla yiyeceğiniz bir lokanta. Bu küçük aile işletmesinin toplamda 9 masası var. 120 yıldır konseptini hiç değiştirmeden hizmet vermeye devam ediyor.

Şöhretler Köftecisi

Lezzetli köfteleri ve duvarlarındaki Beşiktaş futbol takımı posterleri ile Beşiktaş’ın ünlü yerlerinden biridir. Köftesi çok lezzetli. Bir o kadar meşhur helvasını tatmadan mekândan ayrılmayın.

Tarihi Merkez Efendi Köftecisi

Zeytinburnu’nda bulunan mekân, Ahmet Usta Merkez Efendi’nin ilk köftecisi. Lokanta usulü ızgara köftenin en lezzetlilerinden biri. Mekânda yer bulmak için beklemeye değer.

Tarihi Özkan Köftecisi

Senelerin eskitemediği, içeride sıcak ortamın hiçbir zaman bozulmadığı yarım asırlık bir lezzet. İlk günkü lezzetini hiç bozmadan hizmet veren mekân, ürünlerinin sağlıklı olması ve hijyenik kurallara gösterdiği özen ile de dikkat çekiyor. Fatih’te bulunan Özkan Köfteci’sinin köftelerine mutlaka damağınızda yer açın.