TEŞEKKÜR

İncili Gastronomi Rehberi ortak akıl ve gerçek bir ekip çalışmasıyla ortaya çıktı. Ancak iki isim projenin başlamasına zemin hazırladılar. Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan, “Restoranlar için güvenilir ve şeffaf bir değerlendirme sistemi yok, bu eksikliği giderme misyonunu Hürriyet olarak üstlenelim. Çok güçlü ve alanında uzman yeme-içme yazarlarından oluşan bir kadroya sahibiz, var mısın?” diyerek projenin fitilini ateşleyen isim oldu.

 

Karaca Grup CEO’su Fatih Karaca’nın iş birliği teklifini “Türkiye’de restoranların bir arada göründüğü güvenilir bir rehberin eksikliğini biz de duyuyorduk. İnsanların sofralarına değer katmak, paylaşmaktan keyif aldığı anları çoğaltmak istiyoruz” diyerek kabul etmesi sayesinde İncili Gastronomi projesi hayata geçebildi.

 

Varlıklarından onur duyduğumuz, bugüne dek yaptıkları çalışmalarla sektöre büyük katkısı olduğunu düşündüğümüz çok değerli isimler Mehmet Yaşin, Ahmet Örs, Güngör Uras, Ertuğrul Özkök, Mehmet Yalçın, Nedim Atilla, Engin Akın, Teoman Hünal, Oğul Türkkan, Deniz Alphan, Nevzat Aydın, Mustafa Seçkin, Sedat Ergin, Sahrap Soysal ve Refika Birgül Danışma Kurulu üyelerimiz olmayı kabul ettiler.

 

Ve İncili Gastronomi Rehberi’nin asıl kahramanları gizli müfettişlerimiz büyük bir özveriyle çalışarak, bizleri yarı yolda bırakmadan, son bir yıl içinde gittikleri restoranları değerlendirdiler.

 

Fotoğraf: Levent Kulu

Nilay Örnek, Sinan Hamamsarılar, Müge Akgün, Zeyno Gürses Dölay, Cemre Narin, Gamze İneceli

 

Böylesi kapsamlı bir proje ancak sağlam iş birliğiyle ortaya çıkabilirdi. Her biri projeye inandı ve desteklerini esirgemedi. Yanımızda olmaları, eleştirileri, katkıları bize güç verdi, vermeye de devam edecek. Eğer olmasalardı bu projeyi hayata geçirecek enerjiyi ve heyecanı bulamazdık.

 

Hürriyet ekibinden Gupse Özgür, İpek Ertuğrul, Ersay Dizman ve Atakan Çelebisoy çalışma sürecinde bizi hiç yalnız bırakmadı, ihtiyacımız olan tüm desteği verdiler. İyi ki bizimle beraberdiler.

 

Herkese en içten teşekkürlerimizle...