BLOG YAZILARI

Alman mutfağından tadılması gereken 5 harika lezzet

Alman mutfağı

alman-mutfagindan-tadilmasi-gereken-5-harika-lezzet

Tam 1500 farklı sosis çeşidi bulunan Alman mutfağında şarküteri ürünleri önemli bir yere sahip. Alman mutfağında sık rastlayabileceğiniz lezzetlerden bazıları;

Fischbrötchen

Fischbrötchen Kuzey Almanya'nın çok sevilen balık sandviçleridir. Kuzey denizlerinin bol yağlı balıklarının fümelenmiş ya da kurutulmuş hallerinin yanında, panelenmiş ve kızartılmış balıklardan da yapılmakta.

Schnitzel

Kızarmış tavuk eti dilimlenir ve genellikle ekmek kırıntılarıyla kaplanır. Schnitzel, Almanya'nın en ünlü yemeklerinden biridir ve çeşitli soslar ve patates salatası eşliğinde sunulur.

Sauerkraut

Alman turşusunun ünlü bir örneğidir. Beyaz lahana fermente edilerek yapılan Sauerkraut, yemeklerin yanında sıkça kullanılır ve lezzetli bir garnitür olarak servis edilir.

Kartoffelsalat (Patates Salatası)

Almanya'da popüler olan kartoffelsalat, haşlanmış patates, soğan, sirke, yağ ve diğer baharatlarla hazırlanan bir salatadır. Farklı bölgelerde tariflerde değişiklikler olabilir.

Pretzel

Almanya'nın meşhur tuzlu hamur işi olan pretzel, lezzetli bir atıştırmalıktır. Geleneksel olarak büyük boyutlarda ve gevrek bir kabukla yapılır. Genellikle bira ile birlikte keyifle tüketilir.