BLOG YAZILARI

Bir Piknik Sofrasının Olmazsa Olmazları

Piknik

bir-piknik-sofrasinin-olmazsa-olmazlari

İlkbahar ve sonbahar aylarının vazgeçilmez hafta sonu etkinliği olan pikniklerde çok işinize yarayacak tüyolar;

Sizi yormayacak, piknikte kolay yenebilecek ve çok fazla bulaşık çıkarmayan yiyecekleri tercih edin. Meyve, kek, kurabiye, kuru köfte, börek gibi seçenekler lezzetli bir piknik menüsü için yeterli olacaktır. Soğuk içeceklerinizin soğuk kalması için varsa bir araç tipi buzluğu ve sıcak içecekler için de termosu unutmayın. Piknik sofanızın görselini önemsiyorsanız eğlenceli bir sofra kurabilirsiniz. Tüm malzemelerinizi işinize yarayacak ve işlevsel ürünlerden seçin. Hepsini bir piknik sepetine koyun, temiz, renkli bir piknik örtüsünün üzerine içecek ve yiyecekleri yerleştirin. Rahat bir pozisyon için birkaç küçük minder de yanınızda götürebilirsiniz.

Piknik materyalleri elbette sadece yemekten ibaret değil. Sevdiğiniz sıcak bir içecek, bir kitap, hafif bir müzik için hoparlör, iyi vakit geçirmenizi sağlar ve dinlendirir. Çocuklarınız varsa onlar için bisiklet, top, ip gibi şeyler de gayet keyifli vakit geçirmelerini sağlar.

Son olarak biz yine yemekle bitirelim. Büyük bir sofra hazırlığına girmek istenmeyenler için önerimiz; ton balıklı, mayonezli, yeşillikli sandviçler hazırlamak.