BLOG YAZILARI

Bir Sonraki Hafta Sonu Yine Oradasınız: İstanbul'un Kahvaltı Mekânları

Kahvaltı

bir-sonraki-hafta-sonu-yine-oradasiniz-istanbulun-kahvalti-mekanlari

Tüm haftanın stresini ardınızda bırakmak, hafta içi yapılan ayaküstü kahvaltıları şöyle bir unutmak ve hafta sonunu şahane bir kahvaltı sofrasıyla taçlandırmak isteyenleri buraya alalım. İşte İstanbul'da hafta sonunuzu lezzetlendirecek kahvaltı mekânları.

Emek Kahve

Anlatmaya nereden başlasak? ‘'Manzarası mı, çayı mı, menemeni mi daha iyi?'' karar veremedik. Yeniköy denince, kahvaltı denince şüphesiz ki ilk akla gelen yer Emek Kahve. 1965 yılından bu yana müdavimlerine hizmet veren Emek Kahve, İstanbul'da tarihi bir mekânda lezzetlerini tatmak isteyenleri bekliyor.

Rumeli Kale Cafe

Rumeli Hisarı'nda yer alan Kale Cafe, ‘'Kahvaltının Son Kalesi'' sloganıyla hizmet veriyor. 1982 yılında evlerinin altındaki dükkânda pastane işletmeciliği yapmaya karar veren bir anne tarafından temelleri atılan Kale Cafe'nin en meşhur lezzetleri ıspanaklı börek ve özel günlerde yapılan yaş pastalar.

Pero

Sarıyer Yeniköy'de bulunan Pero, kahvaltısıyla ünlü bir mekân. Pero'nun manzarası öyle güzel ki, kahvaltının ötesinde de bir vaadi var. Boğaza nazır konuşlandığınız masalarda yediğiniz her şey damağınızda iz bırakacak.

Boris'in Yeri

İstanbul'un tarihi semti Kumkapı'da yiyebileceğiniz en lezzetli ekmek kadayıfını sunan mekânın kahvaltısı da çok başarılı. Kahvaltınızı burada yaptıktan sonra dükkânda satılan süt ve kahvaltılık ürünlerini de satın alabilirsiniz. Bu salaş ve tarihi mekânda, kahvaltının ardından midenizde mutlaka ekmek kadayıfına yer bırakın.

Çengelköy Tarihi Çınaraltı

İstanbul'un en güzel ve zamana meydan okuyan aile çay bahçelerinden biri. "Böyle yerler kaldı mı?" diyenlerin buluşma noktası. Menemeni, gül böreği ve her daim taze çayı var. Üstelik çay konusunda da iddialılar ve şöyle diyorlar: "Memleketin en iyi çayı burada."