BLOG YAZILARI

Bodrum’un dört incili Uzak Doğu restoranları

Bodrum'da farklı lezzetler arayanlara...

bodrum-un-dort-incili-uzak-dogu-restoranlari

Artık sadece yazları değil, yılın 12 ayı hareketli bir sosyal hayata sahip olan Bodrum’da, kalitesini kanıtlamış dört incili Uzak Doğu restoranları olduğunu biliyor muydunuz? Haydi onları tanıyalım ve ajandamıza şimdiden kaydedelim.

Zuma Bodrum

Yalıkavak Palmarina içinde yer alan Zuma bölgedeki Japon mutfağının en önemli temsilcisi. Tasarım ve dekorasyonuyla Japon kültürünün ince detaylarını yansıtan restoran Bodrum’un şık ve gözde mekanları arasında yer alıyor. Deniz ürünleri ve balık çeşitleri başta olmak üzere tüm malzemelerin tazeliği, Zuma’nın dünyaca bilinen kalitesini yaz sezonu boyunca Bodrum’da yaşatıyor. Hoba yaprağında miso marineli morina balığı şiş, güveçte mantarlı Japon pilavı, tatlı misolu, karabiberli kuzu kaburga, yuzu ve biberli Jumbo karides, sashimi ile sushi çeşitleri Zuma’nın imza yemekleri arasında. Adres: Yalıkavak Mahallesi Çökertme Caddesi Palmarina Yat Limanı No: 36 Bodrum Muğla.

Buddha Bar Beach

Caresse Bodrum’un içinde yer alan Buddha Bar, Ege Denizine bakan panoramik manzarası, imza kokteylleri, müzikleri ve günümüz Uzak Asya füzyon mutfağından oluşan menüsüyle ön plana çıkan bir restoran. Robota kömür ızgarasında hazırlanan deniz ürünleri ve etler, Hoisin soslu kuzu pirzola, Akdeniz usulü tom yum çorba, derin yağda kızartılmış ıstakoz mantı en tercih edilen tabakları arasında. Yeşil çaylı tiramisu, Hindistan cevizli ve mangolu bir cins sütlü tatlı ‘blancmange’ gibi tatlı çeşitlerini ve imza kokteyli Sechuan biberli ‘angel touch’ da denenmeli. Adres: Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi Asarlık Mevkii No: 89/6 Bodrum Muğla.