BLOG YAZILARI

Bowl Trendi

bowl kase

bowl-trendi

Sağlıklı kahvaltı ve öğünlerin yeni trendi; bowl. Sosyal medyada çokça gördüğümüz bu renkli kâseler adeta sanat eserleri gibi karşımıza çıkıyor. Renkleri, süslemeleri derken öğün olmaktan çıkarak fotoğraf objesi haline geldi.

Pek çok restoran sunumlarını kâselerde yapmaya başlarken, mutfak eşyaları satan mağazalar da ürünlerine kâseleri ekledi. Bu trend hızlıca yayılırken aslında yeme biçimimizi değiştirdiği gözden kaçmıyor. Sağlıklı smoothie'lerin bardakta tüketilmesindense faydalı tohumlar ekleyerek kâsede tüketilmesi daha çok tercih edilmeye başladı. Buradan doğan kâse trendine lezzetli tariflere gün geçtikçe yenileri eklendi.

Biz de bu tariflerden en çok tercih edilenlerden birini sizlerle paylaşıyoruz;

Öğle yemeğiniz için hem besleyici hem de hafif bir bowl tarifimiz var. Ana malzemeler; avokado, tahin, tatlı patates, kinoa ve yumurta. Tatlı patatesleri küçük küpler halinde doğrayarak üzerine tuz ve zeytin yağı ekleyin. Fırına atın ve iyice pişirin. Başka bir kaba 1 kaşık zeytinyağı, yarım çay bardağı tahin ve 1 diş sarımsağı ekleyin ve rondodan geçirin. Yine başka bir tencerede dilediğiniz miktarda kinoayı haşlayın. Sıra geldi en keyifli bölüme! Kâsenizin en altına haşlanmış kinoaları yerleştirin, kâsenin bir yanına avokado dilimlerini yerleştirin, diğer bir yanına fırından çıkan tatlı patatesleri ve haşlanmış yumurtayı ekleyin. Hazırladığınız kâsenin üstüne tahinli sosunuzu dökün. Afiyet olsun!