BLOG YAZILARI

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Ceviz Suyu

ceviz-suyu-nasil-yapilir

Ceviz, Omega 3 yağ asidi barındıran en faydalı yiyeceklerden biri. Uzmanlar, her gün bir avuç ceviz yemenin faydalarına uzun zamandır değiniyor.

Son zamanlarda ise cevizden daha çok konuşulan şey; ceviz suyu. Cevizi suyu içerisinde bekletmek, cevizden maksimum fayda sağlamak anlamına geliyor. Aynı zamanda; içeriğindeki protein özleri sayesinde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi de kolaylaştırıyor. Yani, ceviz kadar cevizin suyu, kabuğu ve yağı da hayli faydalı. Ceviz suyunun bilinen ilk faydası kolesterolü dengelemesi. Bu özelliği sayesinde kalp ve damar hastalıklarını önleyici bir etkiye sahip. Aynı zamanda enerji verme özelliğiyle de öne çıkan bir besin.

Ceviz suyunu bir bardak su içerisine iki ayıklanmış tam ceviz koyarak ve bekleterek yapabilirsiniz. Bu karışımı bir gece bekletin ve sabah uyandığınızda içebilirsiniz. Metabolizmanı hızlandırmak ve kilo vermek istiyorsanız bunu düzenli olarak sabahları aç karnına içebilirsiniz. Yine de bunun en doğru yolunun doktorunuzdan onay alarak yapılması gerektiğini hatırlatalım.