BLOG YAZILARI

Dert Dökmeye Birebir: İstanbul’un Açık Hava 3 Meyhanesi

Açık Hava Meyhaneleri

dert-dokmeye-birebir-istanbulun-acik-hava-3-meyhanesi

Ortada mezeler, karşımızda dostlar, püfür püfür bir havada meyhane keyfi gibisi var mı?

Duble Meze Bar

Haliç manzaralı bir terasa sahip. Sıcak yaz günleri için ideal. Duble Meze’nin ön terasından Galata Kulesi, arka terasından ise Tarihi Yarımada görünüyor. Menüsünde Balkanlar, Anadolu ve Orta Doğu mutfaklarından yaklaşık 40 çeşit meze var. Geleneksel Türk mutfağına kattıkları yenilikçi meze yorumları esaslı.

Leb-i Derya

Leb-i Derya, Beyoğlu teras konseptinin öncülerinden ve 16 senelik geçmişiyle tarzı en çok oturmuş mekânlarından. İki senedir menüsünü meyhane konseptine çeviren işletmenin mutfağından Madam Nazen’in topik, zahterli uskumru marin, midye pilaki ve mantarlı dil kavurma gibi özenle hazırlanan mezeler çıkıyor. Daha samimi ve sempatik bir ortam için Leb-i Derya bünyesinde yer alan 24 kişilik ‘cep meyhanenin’ keyfi de bambaşka.

Aila

Yaz mevsiminde püfür püfür esen bir bahçesi var. İstanbul’un uluslararası zincir otellerinden Fairmont Quasar’ın restoranlarından biri olan Aila, Anadolu mutfaklarının beğenilen tariflerinin menüde en güzel örnekleriyle yer aldığı bir restoran. Restoranın menüsü, Anadolu’nun dört bir köşesinden esinlenilmiş mezeler, aperitifler ve yemeklerden oluşuyor. Restoranın dekorasyonu ise sade bir şıklığa sahip.