BLOG YAZILARI

Dondurma Sevenlerin Mutlaka Uğraması Gereken Dondurmacılar

Dondurma Dükkanları

dondurma-severlerin-mutlaka-ugramasi-gereken-dondurmacilar

Yaz mevsimiyle birlikte aklımıza ilk düşen lezzet o. Serin serin, meyveli, çikolatalı, bademli, soslu derken her damak tadına uygun dondurma bulmak mümkün. Sizler için İstanbul’un en iyi dondurmacılarını sıraladık.

Ali Usta Dondurma

Moda’nın simge dükkânlarından. Antep fıstıklı dondurması denenmeli. Tüm lezzetleri gerçek meyvelerden yapılır. Dondurmayı yerken taze meyvelerin tadını mutlaka alırsınız. Fresh ve meyveli dondurma sevenler için özellikle tercih edilesi.

Dondurmacci

Şişli’de bulunan Dondurmacci, lavantalı, Bodrum mandalinalı, bergamotlu, keçi peynirli, ıtırlı, bal kabaklı, ıhlamurlu gibi nefis seçenekler sunuyor. Ürünlerinde gıda boyası ve gıda aroması asla kullanılmıyor.

Girandola Dondurma

Farklı ve yaratıcı tatlarıyla meşhur bir dondurmacı. Birbirinden lezzetli dondurmalarında mevsimsel meyveler kullanılıyor. Mekan; Arnavutköy’de.

Mini Dondurma

Adı gibi küçücük ama lezzetleri büyük bir dükkân. Güllü lokum ve bal badem dondurmaları nefis. Özellikle çikolata fındık sosunu denemenizi tavsiye ederiz.

Roma Dondurmacısı

Yeşilköy’ün klasiği olan mekânın tüm dondurmaları çok güzel. 1970’den beri hizmet veriyor.

Sinem Dondurma

İstanbul’un en iyi 10 dondurmacısı arasında. Sakızlı, bal badem karamelli ve karadutlu dondurmaları özellikle çok başarılı.

Yasemin&Tuncel

Artisanal dondurmaları ve yeni nesil kahveleri en uzakta oturanları bile Göktürk’e götürecek kadar başarılı. Her bir çeşidi lezzetli ancak yanık sütlü dondurması mutlaka denenmeli.