BLOG YAZISI

Doyurucu Bir Salata Nasıl Hazırlanır?

doyurucu salata tarifi

doyurucu-bir-salata-nasil-hazirlanir
dummy image

Sağlıklı bir öğün için salata tüketmeye karar verdiniz. Ancak; çabuk acıkmak da istemiyorsunuz. Öyleyse yapmanız gereken şey salatanıza gerekli malzemeleri ekleyerek onu daha doyurucu bir hale getirmek

Baklagillerden yararlanın

Nohut, yeşil mercimek, buğday gibi baklagiller tok kalmamızı sağlayan ve çabuk acıkmamızı engelleyen besinlerdir. Vitamin yönünden de zengin olan bu besinleri salatanızın içine ilave ederek doyurucu bir salata elde edebilirsiniz. Tüm bu baklagilleri önceden haşlayıp buzlukta bulundurursanız pratikliği de cabası olacaktır.

Protein katkısı

Tavuk, balık, ince dilimşlenmiş piftek gibi proteinleri fırınlayarak salatanıza ilave edebilirsiniz. Daha da lezzetlendirmek istiyorsanız sos ve baharatlardan destek alın.

Yumurta her daim görevde

Haşlanmış yumurtayı istediğiniz sayıda eşit parçalara bölün ve yeşil salatanıza ilave edin. 2 haşlanmış yumurta çabuk acıkmanızı önleyecektir.

Peki ya meyveler?

Meyve ve sebzelerin bir arada kullanılması hem aromayı artırır, hem de daha doyurucu bir öğüne size hazırlar. Portakal, mandalina, avokado bizce salatalara çok yakışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK RESTORAN LİSTELERİ