BLOG YAZILARI

En Sağlıklı Trend: Süper Gıdalar

Süper Foods

en-saglikli-trend-super-gidalar

Karbonhidratı azaltmak, daha çok spor yapmak ve bol bol su içmek... Tüm bunlar ''Nasıl zayıflayacağım?'' sorusuna hepimizin en sık duyduğu cevaplar. Fakat artık cevaplardan çok soruları değiştirmenin vakti geldi. ''Nasıl zayıflayacağım?'' sorusu yerini ''Nasıl sağlıklı yaşayacağım?'' sorusuna bıraktı.

İşte tam da burda devreye süper gıdalar giriyor. İnsan sağlığına faydalı ve en kuvvetli besin değerlerine sahip tüm gıdalara süper gıdalar deniyor. Uzun dönem boyunca yanlış yapılan diyetler, vücutta bazı vitaminlerin eksilmesine yol açıyor fakat; süper gıdalar arasında bulunan yiyeceklerden tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirici ve en önemlisi enerjik bir vücudun temelini oluşturuyor.

Hem kolaylıkla bulabileceğimiz hem de zahmetsizce tüketebileceğimiz bazı süper gıdaları sizler için derledik;

Kara lahana, çok az kalori içerdiği kadar çok fazla A vitamini, C vitamini, K vitamini, kalsiyum ve manganez içeriyor.

Avokado, genelde bir sebze olarak pişirilse de meyve familyasından gelir. C ve K vitamini yönünden oldukça zengin olan bu meyveyi tost üzerine sürmeyi ya da salatalarınızın içine eklemeyi denemelisiniz.

Brokoli, karaciğerde bazı enzimleri aktive ederek, zararlı toksinleri vücuttan atar. İçinde, kalsiyum, manganez, potasyum, fosfor, B2, B6, K ve C vitamini bulunuyor.

Katkısız ve doğal içerikleri ile sağlıklı yaşamın destekçisi süper gıdaların popülerliği gün geçtikçe artıyor. Var olan hastalıkları iyileştirme, daha zinde bir hayat, enerjik bir vücut ve dahası bir çok fayda sağlayan bu süper gıdaları tüketmeye özen gösterdiğinizde ilk farkı bedeniniz sizlere sunacak.