BLOG YAZILARI

Gaziantep’in dört incili lezzet merkezleri

Geleneksel ve modern bir arada...

gaziantep-in-dort-incili-lezzet-merkezleri

Türkiye’de ve dünyada önemli bir gastronomi şehri olarak kabul edilen Gaziantep, lezzet peşinde koşanların da sıklıkla ziyaret ettiği bir durak. Coğrafyanın yemek kültürünü başarıyla yaşatan şehirde, dört inci almayı hak etmiş tam üç işletme olduğunu biliyor muydunuz? Bir sonraki Gaziantep ziyaretiniz için şimdiden not almayı unutmayın… İşte Gaziantep’in dört incili lezzet merkezleri!

Mutfak Sanatları Merkezi

Yöresel Gaziantep Mutfağının kazan ve tencere yemeklerinin kaybolmaya yüz tutmuş tariflerini gün yüzüne çıkarmak için mutfak meraklılarını profesyonel mutfak kültürüyle tanıştırmayı amaçlayan ve aynı zamanda sektöre aşçı/servis personeli yetiştiren köklü bir işletme. İşte adresi: Gazi Mahallesi, Zübeyde Hanım Bulvarı, No:39, Şehitkamil Gaziantep.

Orkide Pastane & Restoran

1885’ten bu yana yöreye ait özgün tarifleri hassasiyetle üretmeye devam eden işletme, hem pastane hem de restoran kısmı ile Gaziantep’in lezzet merkezlerinden biri. İşte adresi: Atatürk Mahallesi, Adnan İnanıcı Caddesi, No: 8 Şehitkamil Gaziantep.

Hışvahan

Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan ve Gaziantep Belediyesi tarafından başarıyla restore edildikten sonra otel olarak hizmet veren Hışvahan’ın içinde ki “Develik”, tarihi atmosferle uyumlu mimari iç tasarımı ve dekorasyonu gibi menüde yer alan yemekleriyle de geleneksel ve moderni başarıyla harmanlıyor. İşte adresi: Karagöz Mahallesi, Handan Bey Sokak, No. 23/1 Şahinbey, Gaziantep.