BLOG YAZILARI

‘’Hem Kitabımı Okuyayım, Hem Lezzete Doyayım’’ Diyenler İçin Cafe Önerileri

Kitap Cafe

hem-kitabimi-okuyayim-hem-lezzete-doyayim-diyenler-icin-cafe-onerileri
Apartıman

Yeniköy’ün yeni buluşma noktası Apartıman, malzeme odaklı değişken bir mutfağa sahip. Mutfak malzemeleri Kırklareli, Çatalca gibi yakın çiftlik ve üreticilerden alınıyor. Mutfağa hakim olan doğallık anlayışı mekanın tasarımında da devam ediyor. Türk ve çeşitli dünya mutfaklarından seçtikleri yemeklerle oluşturdukları menü başarılı bir çizgiye sahip.

Daire 1

Bir apartmanın giriş katında yer alan, ev tarzında döşenmiş mekan, müdavimlerine anahtar verilmesiyle adını duyurmuştu.

Ev rahatlığı izlenimi veren bir tasarıma sahip. Salatalar, köfte çeşitleri, ızgaralar ve sandviçlerden oluşan bir menüsü var.

Juno

Sessiz bahçesi ve rahat ortamıyla şehrin göbeğinde adeta bir vaha. Menüsü ise az ve öz. Salata, pizza, makarna, sandviç, ana yemek ve tatlılardan oluşan menüsü çok cazip içeriğe sahip.

Maria’s

Şef Maria Ekmekçioğlu, ailesine ait reçeteleri yılların mutfak deneyimi ile Etiler’de bahçe içindeki restoranında müdavimlerine hazırlıyor. Öğle vakti menüye ek olarak ‘karavana’ usulü günlük yemek de sunan restoranda akşamları başka bir atmosfer hakim. Yaz mevsiminde bahçede, kış mevsiminde ise şömine karşısındaki ortam, mekânın artıları arasında.