BLOG YAZILARI

İftarda Çorba ve Ana Yemek Bir Arada

İftar

iftarda-corba-ve-ana-yemek-bir-arada

Ramazanda iftar saati yaklaştıkça mutfaktan gelen çatal bıçak sesleri ve lezzetli yemek kokularıyla tatlı bir telaş başlıyor. İftar sofrasına layık yemekler pişiyor ve en güzel şekilde sunuluyor. Peki alışa geldiğimiz iftar sofralarına biraz yenilik ve pratiklik katsak nasıl olur?

Çorba ile başlayıp ana yemekle devam ediyor ve güzel bir tatlıyla taçlandırıyoruz sofralarımızı fakat uzun süre aç kalındıktan sonra iftarda yediğimiz fazla yemek bir çok şikayeti de beraberinde getiriyor. Bu sebeple iftar sofralarında ‘’ana yemekte ne var?’’ diye sordurmayacak ve eksikliğini hissetmeyeceğimiz birkaç önerimiz var:

Erişteli Mercimek: Hem dumanı üstünde çorba hem de doyurucu ve besleyici bir ana yemek olan erişteli mercimek yemeği tek çeşit ile çorba ve ana yemek ihtiyacınızı karşılayacak.

Terbiyeli Ekşili Köfte: Köftenin yer aldığı her yemek lezzetli ve besleyicidir. Bir de bu köfteleri terbiyeli limon suyunda düşünün... İftar vaktinde hazırlayacağınız terbiyeli ekşili köfte yine çorba ve ana yemek yerine geçecek lezzetli bir alternatif.

Şehriyeli Tavuk Çorbası: Ana yemekte ne var diye sordurmayan bir çorba daha tavuklu erişte çorbası. Öyle bir çorba olsun ki hem içimizi ısıtsın hem de besleyici olsun Tavuklu erişte çorbası ana yemek kadar doyurucu ve hafif bir alternatif olacak.