BLOG YAZILARI

İstanbul'da Uzakdoğu Restoranı Arayanlar Buraya!

Dünya Mutfağı

istanbul-da-uzakdogu-restorani-arayanlar-buraya

Halk arasında en çok "Çin restoranı" olarak anılan Uzakdoğu restoranları, gerek Uzakdoğu'nun esintilerini taşıdığı ambiyansları, gerekse farklı tatlarıyla müdavimlerini yaratıyor. İşte İstanbul'da Uzakdoğu lezzetlerini hakkıyla yiyebileceğiniz restoranlardan bir seçki:

Inari Sushi-Omakase

İstanbul'un en iyi sushi restoranlarından biri. Inari Sushi'de Japon mutfağının iyi örnekleri sunuluyor. Şef; Barlas Günebak. Inari'de suşi menüsünün yanı sıra Japon mutfağının diğer sevilen çeşitleri de sunuluyor. Restoranın en iyi yanlarından biri de konforlu oturma düzenine sahip oluşu.

Zuma

Japon mutfağının temsilcilerinden olan Zuma, ilk olarak Ortaköy'de açıldı. Daha sonra İstinye Park'a taşındı. Zuma'da hem et hem de deniz ürünleri sevenler için hayli seçenek mevcut. Salatalar, tempuralar, çorba, sebze ve pilavların yanı sıra nigiri, sushi, sashimi, roll'lar ön planda. Zuma'nın kendine has dekorasyonunu da çok seveceksiniz.

Banyan

Uzak Doğu füzyon mutfağının İstanbul'daki ilk temsilcilerinden biri olan Banyan'ın Asya'ya özgü bir menüsü var. Farklı seçenekler sunuyorlar. Uzakdoğu malzemelerini Tahi baharatlarıyla harmanlıyorlar ve ortaya mutlaka denemeniz gereken lezzetler çıkıyor. Ortaköy manzarasına nazır bir akşam yemeği hayal ediyorsanız Banyan'ı tercih edebilirsiniz.

Ioki İstinye

İşte Uzakdoğu'na özgü soslarıyla ünlü bir restoran. Mutfakta şef Keizo Okitasan var. Ioki'nin menüsünde klasik nigiri, maki, roll'ler, temaki, tataki'nin yanı sıra noodle severler için de seçenekler mevcut. Uzakdoğu yemeklerini tatmak istiyorsanız İoki'de paket servis de mevcut.

Çok Çok Thai

Beyoğlu'nda bulunan Çok Çok Thai; menüsü, dekorasyonu, genel atmosferi, servisi ve Uzakdoğu menüsüyle yıllardır çok tercih edilen Uzakdoğu lokantalarından biri. Sunulan yemeklerde orijinal malzemeler kullanıldığı gibi orijinal pişirme yöntemleri uygulanarak hazırlanıyor.

Damağınıza yeni tatlar eklemek için Uzakdoğu, çok seçenekli bir mutfak. Uzakdoğu'dan çıkıp dünyaya yayılan bu farklı yiyecekler ve sosları deneyimlemek için acele edin.