BLOG YAZILARI

İstanbul'un 3 İncili 5 Restoranı

incili restoranlar

istanbulun-3-incili-5-restorani

360 İstanbul

60Istanbul’un konsepti iyi yemek, atmosfer ve eğlencenin uyumlu birlikteliğinden oluşuyor. Büyüleyici 360 derece İstanbul manzarası, modern Türk ve dünya mutfaklarından oluşan zengin menüsüyle öğle ve akşam yemeklerinde servis veriyor. Ayrıca ünlü Dj’ler ve canlı performanslarıyla hafta sonları kulübe dönüşüyor.

1924 İstanbul

1924 İstanbul, tarihi Rus Lokantası Rejans’ın yerinde aynı konseptle açıldı. Menüsünde borç çorbası, piroşki, dana stroganof gibi Rus mutfağına özgü çeşitler yer alıyor. Limonlu votka ve akordeon eşliğinde Rus ezgileriyle gelenek sürdürülüyor. Atatürk’ün masası ise her zamanki yerinde.

Alta Nişantaşı

Alta, dünya mutfaklarından seçilmiş yemeklerin yerel ve mevsimsel malzemelerle hazırlandığı bir restoran. Sosları ve ekmeklerini mutfaklarında kendileri üretiyorlar. Üç ayda bir değişen menüde ağır ateşte pişen dana yanak dikkat çeken yemeklerinden. Mekânın dekorasyonu konforlu ve şık.

Avlu Restoran

Six Senses Kocataş Mansion’un içinde yer alan yenilikçi dokunuşlarla Türk mutfağına özgü yemeklerin hazırlandığı Avlu Restoran'da servis sabah kahvaltısıyla başlıyor. Öğle ve akşam yemekleri ise doğaya ve çevreye saygılı yerli üreticiden sağlanan mevsiminde doğal ürünlerle hazırlanıyor.

Banyan Restaurant

Ortaköy sahilinde yer alan, manzaralı barıyla da cazibe merkezi olan Banyan, Uzak Doğu füzyon mutfağının İstanbul’daki ilk temsilcileri arasında. Özellikle Satay çeşitleri, körili çorbaları ve kendilerine