BLOG YAZILARI

İstanbul’un Sevilen Uzak Doğu Restoranları

Uzak Doğu Restoranları

istanbulun-sevilen-uzak-dogu-mutfaklari

Sushi Manga

Sushi Manga kısa sürede İstanbul’un önde gelen Uzak Doğu restoranları arasına girdi. Sushi Manga Japon mutfağından birçok yemeğin yer aldığı kapsamlı bir menüye sahip. Sushi, nigiri ve sashimi’lerin yanı sıra tempura, ramen, udon çeşitleri ve Uzak Doğu mutfaklarının farklı yemekleri taze ve özenle seçilmiş malzemelerle hazırlanıyor.

Shang Palace

Shangri-La Oteli’nin giriş katında yer alan Çin’in Sichuan bölgesi mutfağından çeşitlerin sunulduğu Shang Palace İstanbul’un en iyi Çin mutfakları arasında. Batı damak tadına en uygun mutfak olduğu söylenen Sichuan mutfağında 4 binin üzerinde yemek olduğu tahmin ediliyor. Shang Palace, geleneksel olarak yapılmış gerçek Kanton mutfağı nasıl olurmuş diye merak edenler ile bilip de bulamayanlar için doğru adres. İnce dilimler halinde servis edilen çıtır ördek, morel mantarlı bıldırcın çorbası, balık köftesi, karidesli ve tavuklu Çin mantısı en beğenilen yemekler arasında.

Isokyo

Raffles Oteli’nin içinde bulunan Isokyo, İstanbul ve Tokyo’nun bir araya gelmesinden oluşuyor. Pan Asya mutfaklarının en iyi örneklerini "fine dining" konseptiyle sunuyor. Başta Japonya, Vietnam, Kore ve Tayland olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinin kendine has geleneksel lezzetlerini, batı ülkelerinin pişirme tekniklerini kullanarak yeniden yorumluyor. Her yemek ait olduğu mutfağa uygun bir sunumla servis ediliyor. Isokyo, sushi ve sashimi çeşitleri için ise şehrin en iyilerinden denilebilir. Dekorasyonundaki her detay özel bir çalışmanın ürünü. Servis ve sunumlar etkileyici.