BLOG YAZILARI

İzmir’de Zeytinyağlıları Unutturan Et Lokantaları

Et Lokantaları

izmirde-zeytinyaglilari-unutturan-et-lokantalari

Ege mutfağının otlarını, mezelerini, balık menülerini çok seviyoruz. Peki ya İzmir’de ‘’En iyi eti nerede yerim?’’ diyenler burada mı? İşte sizler için 4 restoran önerimiz.

İris Steakhouse

Bir köşesinde sanat atölyesinin de bulunduğu restoran, ağaçlar arasında huzurlu ve samimi bir ortama sahip. Dinlendirilmiş etlerden hazırlanan yemekleri çok başarılı. Ayrıca burada özel organizasyonlar da yapılabiliyor. İris, Çeşme’de.

Seçkin Et Steakhouse

İzmir’in son dönemde dikkat çeken et ve steakhouse restoranlarından biri olan Seçkin, 30 yıldır kasaplık yapan Turgutlulu Seçkin Aysal’a ait. Sekiz yıl önce İzmir’de ilk yerlerini, üç yıl önce de Alaçatı’da ikinci şubelerini açtılar. Kuzu tandır, kuzu kafes, dinlendirilmiş etleri ve köftesinin yanı sıra servis ve sunum da çok başarılı. Kasap bölümünden alışveriş imkânı da var.

Hatay Ocakbaşı

İzmir’in meyhane kültürünün simgelerinden biri. En çok da mezeleri, keçi peynirli patlıcanı, manda yoğurdu, yaprak ciğerli kavurması ve kaburgasıyla tanınıyor. Güler yüzlü hizmet anlayışının yanı sıra kaliteli ortamıyla fiyat çizgisi orantılı.

Köşebaşı

1995 yılından bu yana klasik Türk mutfağının temsilcilerinden olan Köşebaşı’nda şaşlık kebabı, Toros salatası ve çöp şiş denenmesi gerekenler arasında. Kordon’da yer alan Köşebaşı, et-kebap yemekleri için doğru ve nezih adreslerden biri.