BLOG YAZILARI

Kahve Severler Buraya! İşte İstanbul'un En İyi 4 Kahvecisi

Kahve

kahve-severler-buraya-iste-istanbul-un-en-iyi-4-kahvecisi

Kahveyi biz de sizin kadar çok seviyoruz. Onsuz ayılamıyor, elimiz boş kalıyor, birkaç saat içinde onu yeniden özlüyoruz. "Madem bu kadar çok seviyoruz en iyisini bulmak da bize yakışır" dedik. İşte İstanbul'un kahvecileri!

Balat Coffee and Guide

Balat; sokakları, cafeleri, evleri ve fotoğraf çekilecek yerleri ile son yıllarda gittikçe artan bir popülariteye sahip. Balat Coffee and Guie ise, Balat turlarına rehber olan, Kimma'nın kahvelerini bulabileceğiniz, Balat'ın yeni mekânlarından biri. 4 arkadaş bir araya gelip Balat'ın tarihini anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu mekânı açıyorlar. Balat Coffee and Guide'a gelen herkese Balat'ta gezilmesi gereken yerleri gösteren bir harita da veriyorlar. Kısacası; Balat'ta leziz kahveler içmek ve bu semti keşfetmek istiyorsanız buraya mutlaka gelmelisiniz.

Drip Coffeeist

Rotayı Anadolu Yakası'na çeviriyoruz. Anadolu Yakası'nın belki de en eski 3. dalga kahve dükkânlarından. Sıcacık bir mekân. Yenilikçi tekniklerle hazırlanan birden çok filtre kahve seçeneği mevcut. Özellikle nitro cold brew coffee denenmeli.

Mandabatmaz

Türk kahvesinin değişmez adresi. 1967 yılından beri Beyoğlu'nda kahve severleri ağırlayan Mandabatmaz, köpüklü Türk kahvesi denince akla ilk gelen yer. "Öyle yoğun bir köpüğü vardır ki üzerinde Mandabatmaz!"

Petra

Petra, kurucularına göre tutkulu bir ekiple işletiliyor. Elle hazırlanmış leziz bir kahve içmek istiyorsanız Petra'yı tercih edebilirsiniz. Yeni nesil kahve dükkânları arasında çekirdek satışında en çok tercih edilenlerden. Ayrıca dükkândaki mutfaktan çıkan yemekler de çok başarılı.

Bayılarak içtiğimiz kahvenin çeşit çeşit çekirdeklerinin en iyi lezzetlere dönüştürüldüğü bu mekânlardan istediğinizi seçerek kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.