BLOG YAZILARI

Kemik Suyu Tüketmenin Tam Sırası!

Kemik Suyu

kemik-suyu-tuketmenin-tam-sirasi

Eskiden evlerimizde etli ve kemikli yemekler yaptığımızda mutlaka suyunu bir kenara ayırır ve çorbaya katıp ya da kaynatıp tüm aile içerdik. Günümüzde hala aynı şekilde kullanmamızın yanı sıra kemik suyunu ünlü büyük marketlerin raflarında ayrıca kavanozlanmış halini bulabilmek mümkün.

Tıpkı meyve sularının, domates soslarının satıldığı gibi süzülmüş hali ile satılan kemik suları içeriğindeki zengin vitamin ve mineraller ile vücudumuza sağladığı faydaları oldukça fazla. Kemiklerin içinde bulunan mineraller uzun süre pişirmede kendini suya bırakıyor ve suyu bol mineralli bir hale getiriyor. Ayrıca içerisindeki ilik, insan vücudundaki ilik ile aynı olduğundan özellikle kas sistemine oldukça fayda sağlıyor.

Vücudumuza, kas sistemimize, beyin sağlığımıza iyi geldiği gibi bir de cildimize iyi gelen kemik suyu aynı zamanda güçlü bir kolajen. Proteinlerin %90'ını oluşturan kolajenler ise cildin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Kış soğuklarının geldiği bu günlerde daha sağlıklı bir cilt, sağlıklı bir mide ve sindirim sistemi, güçlü kas sistemi ve daha birçok faydası olan kemik suyunu tüketmenin tam sırası!