BLOG YAZILARI

Kışın Ortasında Taptaze Yaz Sebze Meyveleri

Yaz Sebzeleri

kisin-ortasinda-taptaze-yaz-sebze-meyveleri

Kış yaklaşıyor. Dışarıda geçirdiğimiz zaman azaldıkça mutfağımızda da daha fazla vakit geçirme fırsatı buluyoruz. Aynı zamanda birçok sebzeyle de vedalaşmak zorunda kalıyoruz. Haftada iki gününüzü ayırarak kendinize 1 aylık yemek stoğu hazırlayabilirsiniz. Hem de tazecik yaz sebzeleri ve meyveleriyle!

Özellikle çalışanlar için oldukça pratik olan bu sebze stokları hem lezzetli hem de hızlıca yapabileceğiniz yöntemlerden oluşacak. Şimdi sırasıyla birkaç çeşit sebzeyi nasıl saklamanız gerektiğinden bahsedeceğiz;

Yazın en güzel rengini taşıyan kırmızı biberleri bir fırın tepsisine dizerek iyice pişirin hemen ardından kabuklarını soyduğunuz biberleri kilitli poşetlere koyarak buzluğunuza kaldırabilirsiniz. İşten eve döndüğünüz bir gün buzluktan çıkardığınız kırmızı biberlere biraz yoğurt ekleyerek nefis bir meze yapabilirsiniz.

Yine kışın en çok aradığımız sebezelerden biri de taze fasulye. Dondurulmuş taze fasulyenizi kendi evinizde de yapabilirsiniz. Ayıkladığınız ve kestiğiniz fasulyeleri 5 dakika kadar haşladıktan sonra paketleyip buzluğa atabilirsiniz. Kışın ortasında taptaze fasulyeniz hazır!

Son olarak yazın gözde meyveleri şeftali, mürdüm eriği gibi meyveleri kesip buzluğa atabilirsiniz. Dışarıda kar yağarken nefis yaz meyvelerini yemenin tadı bir başka!