BLOG YAZILARI

Lezzet Dolu Kaseler

kremalı çorbalar

lezzet-dolu-kaseler

Ekstra yoğun, ekstra doyurucu ve ekstra lezzetli!

Birçok yemeğin bazen tamamlayıcı parçası, bazen de ana malzemesi olarak karşımıza çıkan, kremalarla hazırlanan lezzetli çorbaları listeliyoruz!

Brokoli çorbası ile başlayalım. Hem kıvam hem de lezzet bakımından ilk sırada brokoli çorbası yer alıyor. Kavrulmuş soğanların üstüne brokolileri ekleyip iyice pişirin, ardından blender yardımıyla pürüzsüz hale getirdiğiniz karışıma son dokunuşu krema ile yapın. Baharatları ve tuzu ekleyerek krutonlarla servis yapabilirsiniz.

Kremalı çorba dendiğinde akıla ilk gelenlerden biri, şüphesiz mantarlı çorbadır. Mantarla kremanın uyumu birleşince bu çorba ana yemeğe bile dönüşebilir. Yine olmazsa olmaz malzememiz soğan. Kavurduğunuz soğanların içine doğranmış mantarları atın. Suyunu çekene kadar pişirdiğiniz mantarların üstüne 1 kaşık un atıp kavurun ve 1 paket kremayı ekleyin. Su ilave ettikten sonra kısık ateşte kaynayana kadar pişirin.

Mis gibi kokan domatesler, yoğun kıvam... Kremalı domates çorbası da bu listenin olmazsa olmazları arasında. Rendelenmiş domatesler ve salça, tereyağında kavrulmuş unun üstüne eklenir. İyice pişirdikten sonra krema ve su eklenir, kısık ateşte kaynayana kadar bekletilir.

Mis gibi kokan kremalı domates çorbası hazır. Domates çorbası olur da kaşar peynir olmaz mı? Rendelenmiş kaşar peynir ve baharatlı krutonlar ile servis edebilir, afiyetle yiyebilirsiniz.