BLOG YAZILARI

Muhteşem Pasta ve Tatlıları İçin Mutlaka Yolunu Tutmanız Gereken İstanbul'un Pastaneleri

Pastane

muhtesem-pasta-ve-tatlilari-icin-mutlaka-yolunu-tutmaniz-gereken-istanbulun-pastaneleri

‘’Pastası muhteşem’’ diyebileceğiniz, tatlılarını bir kez yediniz mi bir kez daha mutlaka yemek isteyeceğiniz, doğum günü, nişan, baby shower gibi özel günlerinizde hiç düşünmeden sipariş verebileceğiniz İstanbul’un en iyi pastanelerinden ağız sulandıran bir seçki yaptık.

Baylan Pastanesi

Bu listeye Baylan’la başlamasak olmazdı. O bir klasik. Tam 87 yıldır damaklardan silinmeyen tatlılarıyla müdavimlerine hizmet veriyor. Kup griyesi meşhur olsa da pastalarını da mutlaka denemelisiniz. Kadıköy’de nostaljik havasından asla ödün vermeden yoluna devam eden Baylan’ın sıcak içecekleri ve limonatasının lezzeti de dillere destan.

Dolce

Özel günleriniz için butik bir pastane arayışındaysanız, Dolce ilk tercihlerinizden olmalı. Kişiye özel sipariş usulü pastaları ile meşhur. Kuruçeşme’de bulunan Dolce, pastanenin yanı sıra kafesi ile de hizmet veriyor.

Fauchon

130 yıllık bir Paris markası. Yenilenen menüsü ve dekorasyonuyla Fransız kafe kültürünün İstanbul’daki önde gelen temsilcilerinden. Tatlıları çok leziz, mekânın ambiyansı ise görülmeye değer.

Foodie

Şişli’de bulunan Foodie’nin sahibi yıllardır yaptığı yemeklerle televizyon ekranından evlerinize konuk olan Emel Başdoğan. ‘’Sevdikleriniz için en iyisi’’ mottosuyla hizmet veren Foodie, sadece pastaları değil kurabiye ve cheesecake’leriyle bir İstanbul lezzet efsanesi.

Five O’Clock

Five O’Clock; tek kişilik pastaları, söz, nişan, düğün gibi özel gün konsepti pastaları ile dikkat çeken pastanelerden biri. Kestaneli mereng, limonlu mereng pasta ve çilekli charlotte tadılması gereken lezzetlerinden. Mekânda aynı zamanda fırın lezzetleri, hediyelik ürünler ve catering hizmetleri de mevcut.