BLOG YAZILARI

Parti Varsa Nachos Hazır

Nachos

parti-varsa-nachos-hazir

Meksika mutfağından doğup tüm dünyaya yayılan bu lezzetli aperatifin ana iki malzemesi mısır cipsi ve cheddar peyniri. Temelde bu iki malzeme ile yapılan nachos, kalabalık arkadaş buluşmalarının da favori lezzeti. Yapılışının kolaylığı ve isteğe göre malzemelerinin zenginleştirilmesinden dolayı herkesin damak tadına da uygun.

Nachosun en pratik hali marketlerde satılan paket cipsin üzerine cheddar rendeleyip mikrodalgada beş dakika kadar ısıtmak. İkinci versiyonu ise yine cipsin ya da üçgen şeklinde kesilen tortilla ekmeğinin üzerine cheddar, jalapeno, meksika fasulyesi, kıyma ve domates sosunu eklemek. Tek bir tarifi olmayan nachosu dilediğiniz gibi çeşitlendirmek mümkün. Kıyma yerine et, tavuk ve domates sosu yerine chili bile kullanabilirsiniz.

Nachosda önemli olan tek nokta ikonikleşmiş servis şekli. Yuvarlak bir servis tabağına serdiğimiz cipslerin hemen ortasına koyduğumuz ve cipslerimizi batırıp afiyetle yediğimiz sosu. Meksika usulü hazırlanan Nachos'da avokado ile hazırlanan guacamole sosu olmazsa olmaz.

Bol malzemeli bir nachos hazırladıktan sonra yapmanız gereken tek şey arkadaşlarınızı çağırıp küçük bir ev partisi vermek ve kocaman bir tepside servis ettiğiniz nachosun lezzetine varmak!