BLOG YAZILARI

Serin Yaz Mekânları

Yazlık Restoranlar

serin-yaz-mekanlari

Yaz yavaş yavaş serinlemeye başladı. Ancak muhteşem manzaraya sahip açık mekânlar halen revaçta. Gelin, şehrin esen rüzgarlarına kurulu sofralar hangi keyifleri sunuyor, bir görelim.

Aila

Plazalar arasında püfür püfür esen bir vaha niteliğindeki Aila, yaratıcı mezeleri ve ana yemekleri ile yaz mevsiminde güzel bir tercih olabilir. Geçtiğimiz ay dünyanın en prestijli lüks restoranlarına verilen ‘World Luxury Restaurants Award’ ödülüne üç farklı kategoride sahip olan Aila, başarılı çizgisi ile dikkat çekiyor.

Lokanta Feriye

Güzel manzarası, şık dekorasyonu, deniz ürünlerinden et yemeklerine uzanan zengin menüsü ile Lokanta Feriye’nin hafta sonu kahvaltıları sadece lezzet değil görsel bir şölen de sunuyor.

Duble Meze Bar

Haliç manzaralı terasıyla büyüleyici bir görüntüye sahip olan Duble Meze Bar, Pera’da Palazzo Donizetti Hotel’in en üst katında yer alıyor. Geleneksel Türk mutfağının modernize edilmiş mezeleri başarılı.

Izaka

Gümüşsuyu’ndaki Park Bosphorus Oteli’nin en üst katında yer alan Izaka, üç farklı konseptiyle bambaşka lezzetler sunuyor. Manzarası Haliç’ten Anadolu yakasına kadar uzanan bir panoramaya sahip.

Backyard

Boğaz manzarasını güzel bahçesiyle tamamlayan Backyard, İstanbul içinde adeta bir vaha. Sade ve lezzetli seçeneklerden oluşan menüsü, ortamı, manzarası ve hizmeti ile bir bütün.

Eleos Beyoğlu

Eski Rum meyhanelerinin geleneksel mezelerinden oluşan menüsüne göz alan güzelliğe sahip deniz manzarası eşlik ediyor. Çizgisi ile açıldığı günden beri Yeşilköy’deki yeriyle de şehrin sevilen mekânlarından biri burası.

Vogue

Beşiktaş BJK Plaza’nın terasında yer alan Vogue, dünya mutfaklarının lezzetli örneklerini başarıyla sunuyor. Manzara olarak İstanbul’un en güzel yerlerinden birine sahip.

Sunset

İstanbul gastronomi dünyasının en klasik isimlerinden biri olan Sunset, ‘Güneşin batışının en iyi izlendiği’ yerlerden biri olarak bilinir. Mutfağı ise başarılı, zengin ve yaratıcı. Bir Sunset klasiği olan karides tempura tadılmalı.

Leb-i Derya

Karşıda sonsuz İstanbul manzarası, masada ise muhteşem mezeler. Bu tasvirin sahibi olan Leb-i Derya, Beyoğlu’nun tarihi binalarından birinin terasında yer alıyor.