BLOG YAZILARI

Şimdi Tatil ve Lezzet Zamanı

Tatil Mekanları

simdi-tatil-ve-lezzet-zamani

Tatil sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Çeşme ve Bodrum’un içinde muhteşem restoranlarının bulunduğu birkaç oteli sizlerle paylaşmayı istiyoruz. Hem konfor hem lezzet sizin için ayrılmaz bir ikili ise, işte önerilerimiz!

Sota Alaçatı

Viento Otel’in içinde yer alan Sota Alaçatı, zengin deniz mahsullü menüsüyle keyifli bir gastronomik yolculuk sunuyor. Öğlen ve akşam menüleri birbirinden farklı. İmza lezzetleri arasında Çeşme ve Karaburun yarımadasının karidesleri, langusta, karavida, vongole ve istiridye yer alıyor. Menüde yer alan peynir ve şarküteri ürünleri ayrıca tadılmaya değer diğer seçenekler.

Kapha

Alavya Otelin bahçesinde yer alan Kapha, dekorasyonuyla Alaçatı’nın en şık mekânlarından biri. Meşe odununda tütsülenmiş langusta, ördek kurusu gibi hem lezzet hem de sunumuyla ilginç tabaklar hazırlıyorlar.

Brava

The Bodrum Edition içinde bulunan Brava, Peru başta olmak üzere Latin mutfağının yemeklerine menüsünde yer veriyor. Başta ceviche olmak üzere deniz ürünleri ağırlıklı menün, zengin bir yelpazeye sahip.

Maça Kızı

1977 yılında kapılarını açan Maça Kızı, konumu, doğayı bozmayan mimarisi, yalın dekorasyonu, sunduğu lüks kadar Şef Aret Sahakyan’ın başında olduğu restoranı ve mükemmel sıfatını hak eden yemekleriyle de fark yaratıyor. Genel Anadolu, özellikle Ege ve yerel ve mevsiminde malzemelerle hazırladıkları şef mutfağı, dünya standartlarını tutturan bir anlayışa sahip.

Assaggio

Mandarin Oriental içinde ve denizin hemen yanı başında bulunan Assaggio, klasik bir İtalyan lokantası. Taze deniz ürünleri, risotto çeşitleri, taze makarnalar, pizza, balık ve et yemeklerinden oluşan menüsü yalın bir çizgiye sahip.

Bodrum Balıkçısı

Mandarin Oriental içinde bulunan bir diğer restoran ise Bodrum Balıkçısı. Yerel, mevsiminde ve kalitesine güvendikleri ürünlerle nefis mezeler, balık ve deniz ürünlü yemekler hazırlıyorlar. Ayrıca Cennet Koyu gibi özel bir manzaraya da sahipler.

Zuma Bodrum

Yalıkavak Palmarina içinde yer alan Zuma Bodrum, ilçedeki Japon mutfağının az sayıdaki temsilcilerinden biri. Konumu, dekorasyonu, servis ve sunumuyla Bodrum’un en şık mekânları arasında yer alıyor.