BLOG YAZILARI

''Sohbet Edebilecegimiz Bir Mekan Olsa da Gitsek'' Diyenler: İşte 5 Restoran

Sohbet Mekanları

sohbet-edebilecegimiz-bir-mekan-olsa-da-gitsek-diyenler-iste-5-restoran

Dostlarla, sevdiklerimizle bir masanın etrafında toplanıp, iyi yemekler eşliğinde sohbet etmenin ve günü daha keyifli kılmanın yolu buna uygun bir restorandan geçer. İhtiyaç duyulduğunda her zaman akla gelmeyen, sakin, sessiz ve lezzetleriyle baş döndüren bu mekânları sizler için sıraladık.

LEB-İ DERYA

Leb-i Derya, teras konseptinin öncülerinden ve 16 senelik geçmişiyle tarzı en çok oturmuş Beyoğlu mekanlarından biri. İki senedir menüsünü meyhane konseptine çeviren işletmenin mutfağından, midye pilaki ve mantarlı dil kavurma gibi özenle hazırlanan mezeler çıkıyor. Leb-i Derya bünyesinde yer alan 24 kişilik ‘cep meyhanenin’ keyfi ise bambaşka.

HİSARBUSELİK

Anadolu Hisarı Göksu Deresi’nin kenarındaki Hisarbuselik, yeni nesil meyhanecilik anlayışı ile konuklarını ağırlıyor. Yerel malzemelerin satın alındığı mekanda mezeler ve diğer yemekler günlük olarak hazırlanıyor. Mekanın spesiyalleri arasında ise kağıtta Boşnak eti ve meyhane köftesi bulunuyor.

Vino Lokale

Urla Bağ Yolu’nda muhteşem bir doğayla iç içe konumlanan Urla Vino Locale’in mutfağını , doğal ve mevsimsel malzemelerle hazırlanan yemekler oluşturuyor. İtalyan mutfağı ağırlıklı mekanın mutfağında, mevsimsel sebze ve meyvelerin kullanılmasına özen gösteriliyor.

MEMEDOF

2007 yılında Bodrum'da misafirlerine kapılarını açan Memedof, deniz kenarındaki konumu ve sunduğu yemeklerle esaslı bir müdavim kitlesine sahip. Memedof’un lezzeti Ege'nin sularından geliyor. Restoranın favori yemekleri arasında ise deniz mahsullü pazı dolma ve kremalı ahtapot bulunuyor.

LA GIOIA

Ankara’nın Kavaklıdere semtinde bulunan La Gioia, İtalyan ve Avrupa mutfaklarından derlenmiş bir menüye sahip. Yemek sunumlarının oldukça şık olduğu mekanda, taze malzemelerin kullanılması esas alınmış.

Doğallığı ve lezzeti esas alan mekanlarda, sevdiklerinizle buluşabileceğiniz keyif dolu sohbetler ve sofralar dileriz.