BLOG YAZILARI

Sokak lezzetlerinin en güzelini keşfedebileceğiniz incili mekanlar

Sokak lezzetleri

sokak-lezzetlerinin-en-guzelini-kesfedebileceginiz-incili-mekanlar

Herkesin vazgeçemediği bir sokak lezzeti ve bu lezzete ulaştığı favori bir mekanı vardır. Son zamanlarda sokak lezzetlerine olan ilgi yeniden artmış durumda. Çünkü yeni mekanlar, güncellenen tarifler ve yeni yorumlar sokak lezzetlerini eskisinden de çok davetkar bir duruma getirdi. En güzel sokak lezzetlerini keşfetmek isteyenler için rehberimizden öne çıkan lezzet duraklarını bir araya getirdik.

BASTA STREET FOOD BAR

Sokak Lezzetleri

3 incili - İstanbul

Şef Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş’ın bir araya gelerek açtıkları Basta Street Food Bar ile sokak yemekleri başka bir boyuta taşındı. Dana kaburga dürüm, ev yapımı brioche ile kuzu burger, vejetaryen dürüm, Basta’ya özel humus ve sütlaç ve Paris Brest menüde yer alan lezzet çıtası yüksek çeşitler.

ALAF 2TEK

Sokak Lezzetleri

3 incili - İstanbul

Şef Deniz Temel’in Kuruçeşme’de açtığı Alaf 2Tek tam bir lezzet durağı. Menüsünde kokoreç, ykuluk, söğüş gibi geleneksel sokak yemekleri bulunuyor. Asma yaprağında çiğ köfte, avokado soslu kuzu uykuluk yanında şalgam da denemeye değer çeşitler arasında. Lavaşlarını da kendileri yapıyorlar.

TATBAK

Kebap

3 incili - İstanbul

1960 yılından beri aynı sokakta bulunan Tatbak, Nişantaşı’nın ve İstanbul’un en önemli lezzet duraklarından biri. Özellikle lahmacunu ve döneri Tatbak’ın adını duyurduğu iki lezzeti. İki katlı küçük bir binada yer alan restoran hem öğlen hem de akşam saatlerinde dolu.

ZÜBEYİR OCAKBAŞI

Ocakbaşı

3 incili - İstanbul

Ocakbaşı tutkunlarının baş adreslerinden biri olan Zübeyir Ocakbaşı, Beyoğlu’nun en tercih edilen kebapçıları arasında yer alıyor. Kuzu pirzola, Adana kebap, kaburga, uykuluk gibi mükemmel pişirilmiş etlerle birlikte, közlendikten hemen sonra servis edilen ılık patlıcan ezme de en sevilen tabaklar arasında.

BRONCO

Sokak Lezzetleri

2 incili – İstanbul

Sokak lezzetlerinde şef dokunuşunu deneyimlemek için keşfetmeniz gereken yerlerden biri olan Bronco, yeni nesil sokak lezzetini başarıyla temsil ediyor. Taco çeşitleri, Falafel ve Buffalo Wings gibi dünya klasiklerini, sağlıklı malzemeler ve özgün reçetelerle yeniden yorumluyor.