BLOG YAZILARI

Tarihi Binaların Arasında Küçük Bir Dünya: Nişantaşı

Nişantaşı

tarihi-binalarin-arasinda-kucuk-bir-dunya-nisantasi

Nişantaşı, lüks mağazaları, galerileri ve lokantaları ile İstanbul'un en canlı, kalabalık ve seçkin semtlerinden biri olmayı sürdürüyor. İşte İstanbul'un en popüler semtlerinden biri olan Nişantaşı'nda güzel bir gün geçirmek isteyenler için rehber niteliğinde bir yazı!

Güne güzel bir kahvaltı ile başlayın

Nişantaşı'nda gün erken başlıyor. Sıcacık bir çay ve lezzetli bir kahvaltı, Türk mutfağının olmazsa olmazlarından. Semtin lezzetli kahvaltı noktaları, gerek turistlerin, gerekse semt sakinlerinin gönlünü çeliyor. Siz de kahvaltının günün en güzel öğünü olduğunu düşünenlerdenseniz, Gaia Organik'in doğal ve taze ürünleri tam da size göre! Yöresel peynirler, taze süt ve yumurtalar ile müşterilerine organik ürünler sunan Gaia Organik'ten kahvaltılıklarınızı alıp, evinizde mükellef bir kahvaltı sofrası kurabilirsiniz.

Olmazsa olmaz: Bir fincan kahve

Güzel bir kahvaltının ardından lezzetli bir kahve olmazsa olmaz. Nişantaşı bu anlamda deyim yerindeyse tam bir cennet. Her bir köşede sizi bir kahvecinin beklediği sokaklarda uzun uzun dolaşabilir, soluğu bir kahvecide alabilirsiniz. Bizim önerimiz, lezzetli kahve çekirdekleri ile kahve severlerin başını döndüren Petra Topağacı'nda bir mola vermenizden yana olacak. Dilerseniz günlük olarak çıkan keklerden de bir dilim isteyerek kendinizi dilediğinizce şımartabilirsiniz.

Farklı tatları deneyimleyin

Alışveriş tutkunlarının da yakından bildiği, her daim hareketli ve canlı Rumeli Caddesi'nde vitrinlere bakarak dolaşmak sizi acıktırmış olabilir. Farklı bir deneyim yaşamak, farklı lezzetlerin tadına bakmak isterseniz Mim Kemal Öke Caddesi’nde bulunan Naomi'yi denemelisiniz. Mottosu ''we love sushi'' olan bu küçücük mekân, kısa sürede kendi müdavim kitlesini oluşturmuş. Mekânda, Uzak Doğu ve Peru mutfağı harmanı füzyon tatlar servis ediliyor. Bu keyifli mekânın en önemli özelliği ise bir sushi bar olması.

İstanbul'un her bir köşesi ayrı bir lezzet durağı. Yeni yerler ve tatlar ise sevdiklerimizle paylaştıkça güzel.