BLOG YAZILARI

Yeni Nesil Piknik; Eski Usül Menü

Piknik Menüsü

yeni-nesil-piknik-eski-usul-menu

Nerede yaşıyor olursanız olun mutlaka herkesin evinin yanında ya da semtinde park, koru ya da örtüsünü yayıp çimenlerin üzerinde keyif yapacak bir alan vardır. Çocukluğumuzdan bize kalan aile aktivitesini bugün hala büyük bir heyecan ve neşeyle yapıyor, arkadaş buluşmalarını dahi piknik organizasyonları ile gerçekleştiriyoruz.

Okul dönemlerinde tüm sınıf hep birlikte gidilen pikniklerde yemek kaplarının içinden neler çıkacağı her zaman merak edilir ve iştahla yenirdi. O zamandan bu zamana piknikte yemek için heyecanlanılan menüler hiç değişmedi.

Doğanın keyfine varmak ve serinletici bir şeyler atıştırmak için en güzel alternatif meyveler. Mevsimine uygun meyveleri soğutucu bir çantanın içinde biraz buz ile paketlemek ve pikniğinizi atıştırmalık meyveler ile taçlandırmak sohbetinize renk katacak.

Bir de adına ziyafet denecek bir piknik planlayalım. Arkadaşlar ile planlanan piknikte ilk adım görev dağılımı. Pikniğin olmazsa olmazı zeytinyağlı sarma; yapılışı biraz zahmetli olsa da yemesi en zahmetsiz yiyecek. Yanında zevkinize göre peynir, maydonoz ya da patates ile sardığınız sigara böreği. Zeytinyağlı sarma ve sigara böreği olur da salata olmaz mı? Labneli patates salatası piknik menünüze çok yakışacak. Tercihi mayonezden yana olmayanlar için daha hafif bir alternatif olarak kullanılan labneyi küp küp doğradığınız havuç, patates ve kapya biberin üzerine eklemeniz yeterli.

Arabaya doluşup topumuzu, ipimizi alıp neşeyle gittiğimiz piknikleri eskisi kadar yapamıyor olsak da piknik lezzetleri eski tadıyla damağımızda.