BLOG YAZILARI

Yeni Yıla Yakışır Bir Ziyafet Sofrası İçin 5 Alışveriş Noktası

Lezzet Noktası

yeni-yila-yakisir-bir-ziyafet-sofrasi-icin-5-alisveris-noktasi

Yeni yıla evinde sevdikleriyle girmek ve onlara leziz bir sofra hazırlamak isteyenler! Bu liste sizler için hazırlandı. İşte şahane bir yılbaşı sofrası hazırlamak için İstanbul'da alışveriş yapabileceğiniz 5 durak.

Elmaslar Kasap

Yılbaşı ertesi bile konuşulacak bir et yemeği yapmak istiyorsanız başlangıç noktanız elbette iyi bir kasap olmalı. Elmaslar Kasap, 1935 yılından günümüze, kalitesinden ödün vermeyen bir aile işletmesi. Tezgâhından bıçaklarına ve paket yaparken kullandıkları ipliğe kadar geleneklerini korumayı başarmışlar. Eminönü'nde hizmet veren Elmaslar; etin, köftenin en iyisini bulacağınız kasaplardan biri.

Altınoluk Şarküteri

Yılbaşı yemeğinin olmazsa olmazı sofranın tam ortasına konuşlandırılmış bir şarküteri tabağı. Altınoluk Şarküteri, özel yapım peynir, sucuk çeşitleriyle birlikte ekmek, tarhana, bakliyatın yanı sıra birçok organik ürünü bulabileceğiniz bir mekân.

Asri Turşucu

Limon mu sirke mi? atışmasının bizatihi geçtiği mekân. Hani hepimizin çok sevdiği Neşeli Günler filminin çekiminin yapıldığı turşucu. Leziz turşularınızı satın alırken bu tarihi mekânı da görmeniz yeni yıl coşkunuza nostaljik anlar eklemenizi sağlayacak. Salata ve lahana turşuları özellikle tavsiye ettiklerimizden.

Hacı Beşir Usta Çiğ Köfte

Çiğ köfte hem şahane bir meze, hem de doyurucu bir lezzet. Yılbaşı yemeği için iyi bir alternatif olduğunu düşündüğümüz çiğ köfte için Karaköy'deki Hacı Beşir'e mutlaka uğrayın. Siirt asıllı Erdal Bey'in 45 yıldır yoğurduğu çiğ köftenin özelliği, satırla doğranan taze soğan ve maydanoz karışımına bulanarak servis edilmesi.

Foodie

Yılbaşı yemeğini tatlı yiyerek sonlandırmak isteyenler için yine ısrarla tavsiye ettiğimiz bir mekân. Emel Başdoğan'ın sahibi olduğu Foodie, sadece pastaları ile değil kurabiyeleri ve cheesecake'leriyle bir İstanbul lezzet efsanesi.