BLOG YAZILARI

Yılbaşı Gecesini Sabaha Bağlayanlara Açlık Bastıran Öneriler

Büfe

yilbasi-gecesini-sabaha-baglayanlara-aclik-bastiran-oneriler

Yani; büfeler. İstanbul'un meşhur büfelerini özellikle yeni yıla dışarıda girenler için iyi bir seçenek diye düşündük ve bu sokak lezzetlerinin hakkını veren bir liste hazırladık.

Barış Büfe

Kadıköy dolaylarında yeni yılı geçirdiniz. Uzun gecenin sonuna doğru karınlar zil çalıyor. Bu civarda atıştırmalık bir şeyler yenecekse uğranması gereken yegâne mekân Erenköy Barış Büfe. Tostu bir klasik, tostu bir efsane.

Çağrı Büfe

İşte yine bir yılbaşı lokasyonu. Nişantaşı. Çağrı Büfe'nin önündeki kuyruğa aldırmayın, mutlaka bekleyin. Çünkü; dilli kaşarlı tost, et döner, taze meyve suları ve limonata enfes.

Dürümcü İrfan

Etiler Petrol Sitesi'nin girişindeki İrfan'da çöp şiş dürüm çok başarılı. Hem karnım hem gözüm doysun diyenler için çöp şiş hayli ideal bir lezzet.

Goralı

Goralı olmadan bu liste olmazdı. Biz de sizi Goralı sandviçin doğduğu mekâna, Goralı'ya götürüyoruz. Goralı sandviç, hafifliğiyle iyi bir gece yemeği olacaktır.

Petek Büfe

Kuledibi'nde bulunan Petek Büfe'nin kavurmalı kaşarlı tostları ve et döneri çok başarılı. Bir büfe menüsünde arayacağınız her şeyin en taze ve en lezizini bulabileceğiniz bu mekânın lezzetlerini tatmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Unkapanı Pilavcısı

İşte bir müdavim mekânı. "Ben bu özel geceyi lezzetiyle nam salmış bir mekânda sonlandırmak istiyorum." diyorsanız yolunuzu mutlaka Unkapanı Pilavcısı'na düşürmelisiniz. Nohutlu tavuklu pilavı önünde kuyruklar oluşturacak kadar lezzetli ve ünlü.